Прокуратура перевірить перевищення повноважень поліцією біля парламенту

Прокуратура Києва зареєструвала кримінальне провадження про можливе перевищення службових повноважень поліцейськими під час ранкових подій біля Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

«З метою повної, всебічної та об’єктивної перевірки інформації зареєстровано кримінальне провадження з визначенням попередньої правової кваліфікації за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу)», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, повідомляється, що прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом можливого умисного перешкоджання працівником поліції професійній діяльності журналіста видання «Радіо Свобода».

У прес-службі нагадали, що, за словами представника преси, під час подій біля будівлі Верховної Ради до нього підійшов поліцейський та, незважаючи на пред’явлене посвідчення журналіста, застосував спецзасіб.

«З метою перевірки цієї інформації зареєстроване кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)», – вказали у прокуратурі.

Зазначається, що досудове розслідування доручено слідчим СВ ГУСБУ у місті Києві та Київській області. Процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура міста Києва.

Нагадаємо, після знесення поліцією наметового містечка під Верховною Радою України одинадцятьох протестувальників доставили до лікарень Києва. Також повідомляється про щонайменше трьох постраждалих журналістів.

admin