До КСУ надійшло понад 600 конституційних скарг

До Конституційного суду надійшло понад 600 конституційних скарг, однак більшість повернули заявникам через невідповідність нормам закону.

Про це повідомив голова КСУ Станіслав Шевчук, передає прес-служба Конституційного суду.

За його словами, на сьогодні до Конституційного суду України подано понад 600 конституційних скарг, що вказує, зокрема, на необхідність удосконалення українського законодавства.

Однак, зазначається, що більшу частину поданих скарг повернуто заявникам через невідповідність вимогам закону «Про Конституційний суд України». В цьому контексті виникає потреба у підвищенні рівня правової освіти і культури населення.

Станіслав Шевчук підкреслив, що рішення за конституційною скаргою матиме колосальний ефект, оскільки стосуватиметься не лише конкретної особи, яка скаржиться, а всіх осіб, на яких поширюється дія відповідного закону.

Голова Суду також додав, що два з чотирьох рішень КСУ, ухвалених цьогоріч, стосуються неконституційності законів.

«Це вперше в історії Суду, коли закони було визнано неконституційними в цілому через порушення процедури їх розгляду та ухвалення», – вказав Шевчук.

За його словами, у цих рішеннях Конституційний Суд України звернув увагу на системний, грубий характер порушень конституційної процедури розгляду й ухвалення законів, які істотно вплинули на остаточний результат прийняття цих законів. Він також наголосив на важливості дотримання норм Конституції України з боку держави.

Як повідомлялося раніше, в Адміністрації президента розробляють проект конституційної реформи, згідно з яким у президента стане менше повноважень для управління державою, що дозволить Петру Порошенку отримати всю повноту влади, ставши прем’єр-міністром.

admin