Мін’юст переплатив 31,6 млн грн за квартири – НАБУ порушило справу

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують кримінальне провадження за фактом можливої розтрати 31,6 млн гривень посадовими особами Міністерства юстиції України на придбанні службових квартир.

Про це передає Слово і Діло з посиланням на рішення Солом’янського райсуду Києва.

Так, НАБУ зацікавили 47 договорів Мін’юсту на придбання житла в селі Гатне Київської області у ЖК «Озерний гай Гатне», які було укладено 19 грудня 2016 року з ТОВ «КУА «Кристал Ессет Менеджмент».

Вже 21 грудня Мін’юст перерахував 73,83 млн гривень як передоплату. Середня вартість придбаного відомством житла склала 25 386 гривень за квадратний метр. Квартири придбано з оздобленням, сантехнічними приладами та кухонними гарнітурами, вартість яких становила від 66 до 110 доларів (від 1 738 до 2 896 гривень) за квадратний метр.

Порівнявши придбані Мін’юстом квартири з аналогічними в тому ж будинку, детективи виявили, що міністерство купило квартири за ціною, завищеною приблизно на 10 860 гривень за квадратний метр. Отже, Мін’юст міг переплатити за них 31,58 млн гривень.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві оборони України було виявлено неефективне використання 600 млн гривень, виділених на житло для військовослужбовців. Під час їх використання, зокрема, мали місце корупція, шахрайство, недбалість і службове підроблення.

admin