Друг Луценка продає українську деревину в ЄС під виглядом дров

Під виглядом дров з України експортують до Європейського Союзу нормальну деревину. Найбільші обсяги дров вивозять господарства Державного агентства лісових ресурсів України, яке очолює соратник генерального прокурора Юрія Луценка.

Про це пише Бізнес.Цензор.

Українська деревина як «дрова» найбільше продається, зокрема, європейським деревообробним фірмам, які ніяк не пов’язані із енергетикою – вони виробляють з неї меблі, підлогу, щити та іншу продукцію.

Найбільшими отримувачами українських «дров» в Євросоюзі у 2018 році є такі виробники меблів, як румунські компанії Egger та Kronospan, компанія з Угорщини Swisskrono, а також Pisec Gesellschaft із Австрії.

Починаючи з 2014 року, експорт дров із України лише зростає. Так, за вісім місяців цього року з країни вже вивезли 1,5 млн тонн дров.

Більш ніж половина дров з України експортується державними лісовим підприємствами, які підпорядковуються Держлісагентству. Це відомство очолює Володимир Бондар, який перебуває у дружніх стосунках з генпрокурором Луценком.

Про причетність Генпрокуратури до контрабанди лісу говорив і колишній виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан, який входить до команди прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Видання ж Наші гроші уточнює, що до лісового бізнесу безпосередньо причетна й родина Луценка. Так, син генпрокурора Олександр Луценко є співвласником ТОВ «Грин вейв» і ТОВ «Грандвуд груп», видами діяльності яких є лісозаготівля й лісопильне виробництво.

admin