Новинський зізнався, що отримав українське громадянство завдяки Порошенку

Депутат-мільярдер Вадим Новинський заявляє, що в 2012 році просив Петра Порошенка поклопотати про його українське громадянство і той погодився, і що він і зараз зустрічається з президентом.

Про це він сказав в інтерв’ю Українській правді.

Новинський зазначив, що знайомий з президентом з 1998-1999 року, але їхні стосунки «завжди були досить непростими».

І в 2004 році, коли Порошенко був керівником Ради безпеки, у них були «якісь суперечки щодо Херсонського суднобудівного заводу», в приватизації якого брала участь і компанія Новинського, і компанія Порошенка.

Але коли постало питання про громадянство, то, за словами Новинського, було потрібно, щоб хтось із міністерств, які курирують той чи інший вид діяльності, поклопотався про цю людину.

«На той момент у 2012 році Міністерства промисловості не існувало, воно було департаментом в Мінекономіки. Відповідно, я звернувся до нього (до Порошенка – Ред.). Я з ним зустрівся, кажу: «Так і так, у мене є таке бажання. Можете дати для мене рекомендацію?». Він каже: «Так, звичайно. Все, що необхідно». Далі на ім’я президента пішов лист за підписом Петра Порошенка», – розповів Новинський.

При цьому він підкреслив, що особливих дружніх відносин з Порошенком у нього ніколи не було, але вони досі зустрічаються. З початку президентства Порошенка таких зустрічей було 2-3, остання відбулася на початку жовтня.

«Ми обговорювали питання церкви. Це була обопільна ініціатива. Ми обговорювали ситуацію в церкві, як зробити так, щоб в ситуації навколо цього питання не було провокацій», – сказав Новинський.

За його словами, зокрема говорили про 14 жовтня, коли церква святкує Покрову, держава День захисника Вітчизни, а кілька націоналістичних організацій – річницю створення УПА.

«Мене цікавило, щоб навколо Києво-Печерської Лаври не було ніяких сутичок, щоб все пройшло мирно і спокійно. Ось ми з ним це і обговорювали», – сказав Новинський.

Нагадаємо, раніше депутат-мільярдер від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський заявив, що вважає олігарха Ріната Ахметова найкращим бізнес-партнером, якого знав у житті.

admin