Порошенко вказав РПЦ на двері: Вам тут немає чого робити

Президент Петро Порошенко заявив, що російській церкві немає чого робити в Україні, і закликав її представників повертатися назад в Росію.

Про це він сказав 7 листопада на міжнародній конференції «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед», передає Українська правда.

За словами Порошенка, після проведення Собору й обрання предстоятеля автокефальної української православної церкви, українська церква отримає справжню незалежність.

«Україна і я чітко поділяємо принцип невтручання держави в церковну діяльність, особливо іноземної держави», – наголосив він.

Порошенко процитував президента Росії і заявив, що за словами Володимира Путіна, РФ тримається на двох стовпах – російській православній церкві та ядерній зброї.

Президент України назвав ненормальним той факт, що в Кремлі збирали раду безпеки Росії на чолі з Путіним, аби обговорити, як захистити РПЦ в Україні.

«Дорогі мої, вам тут немає чого робити. Нема що робити вашій церкві, нема що робити вашим збройним силам, нема що робити вашому озброєнню. Додому, в Росію», – підкреслив Порошенко.

Глава держави також порівняв появу в Україні незалежної церкви з проголошенням 27 років тому Незалежності країни.

Нагадаємо, раніше Архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов розповів, що Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви. Він зазначив, що з моменту скасування акту, фактично, не існує УПЦ Московського патріархату.

admin