Запровадження воєнного стану: якими будуть наслідки для України

Ймовірне запровадження воєнного стану не означає, що Україна буде проводити якісь наступальні дії на Донбасі, а президентські та парламентські вибори, заплановані на 2019-й рік, не обов’язково будуть скасовані. Також не буде порушена робота банківської системи. Принаймні так пообіцяли члени РНБО під час екстреного засідання вночі 26 листопада.

Рішення про оголошення режиму воєнного стану ще не прийняте. Верховна Рада має розглянути його 26 листопада о 16:00 на екстреному засіданні.

Чи буде оголошено війну?

У законі про «Правовий режим воєнного стану» є положення про те, що оголошення стану війни здійснюється за необхідності Верховною Радою. Для цього має бути окреме подання Президента України. Однак такої потреби може і не бути.

Читайте також: В Україні можуть оголосити воєнний стан: що це означає

Як розповів Президент України Петро Порошенко, оголошення воєнного стану не означає зміну положення українських захисників на Донбасі.

Запровадження воєнного стану ніяким чином не означає, що Україна буде проводити будь-які наступальні дії. Україна буде проводити виключно щодо оборони своєї території, з захисту і безпеки своїх громадян. Також це не означає зміну положення на лінії зіткнення в окремих районах Донецької і Луганської областей та на інших ділянках. Але ми маємо бути напоготові для того, щоб не допустити сценарію, який Росія практикувала в інших державах,
– наголосив Порошенко.

Як воєнний стан вплине на економіку?

Голова Національного банку Яків Смолій пояснив, що у випадку запровадження воєнного стану робота банківської системи України порушена не буде.

«Рішення, які будуть прийняті, ніяким чином не вплинуть на роботу банківської системи. Банківські відділення і офіси будуть працювати у звичайному режимі. Рішення не вплинуть на роботу банків», – підкреслив Смолій.

У зв’язку з ситуацією, що склалася, Національний банк України збирає в понеділок на 12:00 глав правління найбільших українських банків.

Читайте також: Воєнний стан і скасування виборів: у Порошенка зробили заяву

Крім того, були побоювання, що МВФ не виділить нам наступного траншу у випадку оголошення воєнного стану. Однак, у прес-службі київського офісу МВФ повідомили, що наразі не бачать причин для призупинення співпраці з Україною.

Як оборонятимуть кордони і чи можна українцям перетинати кордон?

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал заявив про те, що прикордонники планують перейти на посилений режим охорони кордону через агресію Росії в Азовському морі. Він також запропонував обмежити в’їзд до України для деяких категорій росіян.

Пропоную для деяких громадян Російської Федерації все-таки обмежити в’їзд на територію України,
– заявив Цигикал.

За словами очільника Держприкордонслужби, для українців у пунктах пропуску жодних обмежень не буде.

У свою чергу Президент Петро Порошенко заявив, що підтримує таку ініціативу.

«Дійте в межах свої повноважень, я, як Президент, як верховний головнокомандувач готовий підтримати будь-які ваші ініціативи», – сказав глава держави.

Читайте також: Воєнний стан можуть скасувати у будь-який час, – Турчинов

Чи будуть обмеження для ЗМІ?

Міністр інформаційної політики Юрій Стець закликав журналістів та усіх українців не реагувати на паніку, яку намагатимуться найближчим часом розганяти у соціальних мережах, а користуватися тільки офіційною інформацією.

Міністр запевнив, що у нинішній складній ситуації в Україні утисків свободи слова не буде.

«Але треба розуміти,що означає ця чергова військова агресія з боку Росії. Це для нас з вами значить, що треба користуватися офіційними джерелами інформації. Що стосується міжнародної співпраці, то це МЗС, що стосується військових, то це міністерство оборони, та інші офіційні військові служби», – зазначив Стець.

Що потрібно знати про воєнний стан в Україні: відео

admin