Атака на українські кораблі: у Росії придумали причину нападу

Перед атакою російських прикордонників ФСБ на українські малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, які прямували 25 листопада з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку, через канал очікували проходу 166 цивільних суден.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Интерфакс.

Як заявив перший заступник керівника Департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії Олексій Вольський, атака була пов’язана з нібито попередженням провокаційної акції, яка могла бути здійснена ВМС України щодо Кримського мосту.

Крім того, росіяни чекали провокацію щодо безпеки судноплавства в Керч-Єнікальському каналі, оскільки там накопичилася велика кількість судів, у тому числі з небезпечними вантажами.

Відхилення від правил щодо переходу каналу, які є обов’язковими для всіх судів, що можуть привести до аварій і техногенних катастроф, заявили в ФСБ.

Крім того, Вольський вважає, що ніякої блокади українських портів не відбувається.

Нагадаємо, в Керченській протоці і в Азовському морі спостерігається масове скупчення суден, що очікують проходу через Керч-Єнікальський канал.

Нагадаємо також, 30 листопада, в Керченській протоці  зіткнулися два вантажних іноземних судна, що прямували в Азовське море з порту Констанца в Румунії. У вантажного корабля “Lady Maria” під час інциденту було пошкоджено гвинт двигуна, а “Azov Concord” втратив якір з ланцюгом. Обидва кораблі прямували з порту Констанца в Румунії до азовських морських портів Росії та України і чекали дозволу на транзит через протоку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

admin