Росія перекинула на аеродром «Бельбек» десяток винищувачів

Росія направила до анексованого Криму понад десяток винищувачів Су-27 та Су-30 для посилення повітряних сил на півострові.

Як передає Укрінформ, про це повідомило видання Reuters із посиланням на очевидця.

«У суботу до Криму прибуло понад десяток винищувачів Су-27 та Су-30, які Росія використовує для посилення повітряних сил на тлі напруги у відносинах з Україною», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Reuters, очевидець бачив, як винищувачі приземлювалися на аеродромі «Бельбек».

Раніше, 30 листопада Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що Росія перекинула до Криму 16 літаків СУ-27 різної модифікації та 8 літаків МІГ-29.

Як відомо, аеродром «Бельбек» є аеродромом спільного базування, на якому з 90-х була розташована 204 бригада тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України, а також виконувалися цивільні рейси з перевезення пасажирів. З 2002 року «Аеропорт «Бельбек» отримав статус міжнародного.

Після анексії Криму Російською Федерацією у 2014 році аеродром «Бельбек» обслуговував виключно військово-повітряні сили РФ і цивільні рейси не здійснювали. Натомість на його базі були розташовані два авіаційні полки ВПС РФ.

admin