Україна зможе впевнено пройти піковий за борговими виплатами 2019 рік, – Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду про запуск нової програми співпраці з Україною обсягом $3,9 млрд і рішення Ради директорів Світового банку про надання країні гарантій на підтримку державної політики на суму $750 млн.

Про це написав Володимир Гройсман на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

«Це важлива підтримка для нас, адже вона дає змогу фінансово впевнено пройти 2019 рік – піковий з урахуванням обсягу запланованих боргових виплат», – йдеться у повідомленні.

Прем’єр зазначив, що впродовж останніх років влада України стабілізувала економічну ситуацію і в країні вже 11 кварталів поспіль спостерігається економічне зростання.

«На 2019 рік є збалансований бюджет і фундамент для переходу на трирічне бюджетне планування. Співпраця з міжнародними партнерами дає можливість спокійно пройти наступний рік і продовжувати реформи», – підсумував В.Гройсман.

Нагадаємо, що 18 грудня Рада директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні фінансової гарантії на суму $750 млн. Як повідомляється на веб-сайті СБ, надання гарантій у розмірі $750 млн допоможе Україні залучити до державного бюджету на міжнародних ринках близько $1 млрд. Гарантії надаються як стимул реалізації важливих реформ у банківській системі, у сфері протидії корупції, пенсійного забезпечення, субсидування житлово-комунальних послуг та охорони здоров’я, а також реформи ринку землі.

Також увечері того самого дня Рада директорів Міжнародного валютного фонду за підсумками засідання затвердила нову програму співпраці з Україною в рамках механізму stand-by (SBA). Відповідно до прес-релізу фонду, обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $1,4 млрд) буде надано відразу, тоді як решта коштів – за підсумками піврічних переглядів. За даними МВФ, нова програма SBA забезпечить підтримку економічної політики влади в 2019 році та зосередиться на утриманні макроекономічної й фінансової стабільності.

admin