В Україні зміняться етикетки на продуктах харчування: прийнято важливий закон, що потрібно знати

В Україні прийняті нові правила маркування харчових продуктів. Закон «Про інформацію для споживачів стосовно харчових продуктів» підтримали 231 народний депутат.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на AgroPortal, документ забороняє обманювати/вводити в оману споживачів – це стосується різних нібито лікувальних властивостей і характеристик товару.

Що потрібно знати

Серед основних нововведень – нові вимоги до шрифтів. Українці більше не повинні брати з собою збільшувальне скло, щоб прочитати склад. Згідно вимогам до забезпечення розбірливості інформації (мінімального розміру шрифту), висота рядкових без виносних елементів у відповідності з європейським законодавством повинна дорівнювати або перевищувати 1,2 мм. Зараз в Україні – 0,8 мм.

Окремо мають виділятися (кольором, стилем або шрифтом) інформація про аллергени.

Також виробники повинні надавати інформацію про використання рафінованих олій або жирів рослинного походження (насамперед, це стосується пальмової олії).

Споживач повинен знати, чи був заморожений/розморожений продукт.

Правила торкнуться і рядка “термін придатності”- в залежності від того, чи є харчовий продукт швидкопсувним у зв’язку з мікробіологічними властивостями.

Нагадаємо, дієтологи кажуть, що пальмова олія шкодить здоров’ю.Її застосування вигідно виробникам, оскільки вона втричі дешевша коров’ячого молока (вершкова олія). Шкода від пальмової олії залежить від ступеня її термообробки.

Зазначимо, деякі товари в супермаркетах краще обходити стороною — вони не тільки не корисні, але й можуть завдати шкоди здоров’ю.

НАРОДНА ПРАВДА публікувала список продуктів, які краще виключити з дитячого меню.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

admin