Президент Петро Порошенко переконав Верховну Раду оголосити воєнний стан. Щоправда, багато в кого залишилося відчуття, що ця ініціатива президента задумувалася зовсім не з метою дати відсіч росіянам.
Адже у 2014 році коли сталася катастрофа під Іловайськом, воєнний стан так і не було оголошено. Так само президент переконував про недоцільність воєнного стану і на початку 2015 року після Дебальцева та битви за Донецький аеропорт.
Читайте також: Воєнний стан в Україні: що він означає
А тут – дивний збіг, за кілька місяців до виборів, які згідно з останніми рейтингами – Порошенко програє, оголошується воєнний стан. Адже, цей стан, як відомо, дає право владі скасовувати вибори, забороняти мітинги й іншими способами обмежувати права громадян.
Безперечно, історія із захопленням росіянами в полон наших моряків – трагічна і жахлива. І це привід для того, щоб і влада, і суспільство мобілізувалися, а тому готувалися до можливої війни з державою-агресором. Адже ескалація зіткнень на морі, може цілком перерости в повномасштабне вторгнення росіян, до якого треба добре підготуватися.
Де запроваджено воєнний стан: карта
Перевіримо чи справді ми готуємося до цього вторгнення? Чи справжній у нас воєнний стан, чи справді він спрямований він на захист України? Чи це просто була спроба з боку президента, використавши ситуацію, відтермінувати вибори, аби чим довше залишитися при владі?
Якщо йдеться про справжню воєнну загрозу, то цілком логічно, насамперед, перекрити кордон з державою агресором, адже у нас і досі зберігається безвізовий режим з Росією. Але, як повідомило керівництво країни, кордон з Росією ніхто закривати не збирається.
Можливо, якщо ми готуємося до воєнного конфлікту, то варто було б розірвати дипломатичні стосунки з державою-агресором? Власне, це давно потрібно було зробити, а особливо нині, коли росіяни не ховаючись, і не граючи в «їхтамнєтів» під своїми прапорами напали на наші кораблі.
Захоплення Росією українських кораблів: відео