Воєнний стан і вибори-2019 в Україні: що задумав Порошенко

Президент Петро Порошенко переконав Верховну Раду оголосити воєнний стан. Щоправда, багато в кого залишилося відчуття, що ця ініціатива президента задумувалася зовсім не з метою дати відсіч росіянам.

Адже у 2014 році коли сталася катастрофа під Іловайськом, воєнний стан так і не було оголошено. Так само президент переконував про недоцільність воєнного стану і на початку 2015 року після Дебальцева та битви за Донецький аеропорт.

Читайте також: Воєнний стан в Україні: що він означає

А тут – дивний збіг, за кілька місяців до виборів, які згідно з останніми рейтингами – Порошенко програє, оголошується воєнний стан. Адже, цей стан, як відомо, дає право владі скасовувати вибори, забороняти мітинги й іншими способами обмежувати права громадян.

Безперечно, історія із захопленням росіянами в полон наших моряків – трагічна і жахлива. І це привід для того, щоб і влада, і суспільство мобілізувалися, а тому готувалися до можливої війни з державою-агресором. Адже ескалація зіткнень на морі, може цілком перерости в повномасштабне вторгнення росіян, до якого треба добре підготуватися.

воєнний стан
Де запроваджено воєнний стан: карта

Перевіримо чи справді ми готуємося до цього вторгнення? Чи справжній у нас воєнний стан, чи справді він спрямований він на захист України? Чи це просто була спроба з боку президента, використавши ситуацію, відтермінувати вибори, аби чим довше залишитися при владі?

Якщо йдеться про справжню воєнну загрозу, то цілком логічно, насамперед, перекрити кордон з державою агресором, адже у нас і досі зберігається безвізовий режим з Росією. Але, як повідомило керівництво країни, кордон з Росією ніхто закривати не збирається.

Можливо, якщо ми готуємося до воєнного конфлікту, то варто було б розірвати дипломатичні стосунки з державою-агресором? Власне, це давно потрібно було зробити, а особливо нині, коли росіяни не ховаючись, і не граючи в «їхтамнєтів» під своїми прапорами напали на наші кораблі.

Захоплення Росією українських кораблів: відео

admin