Зміна правил оплати за електроенергію призведе до її подорожчання – експерт

Експерт з питань енергетики Валентин Землянський заявив, що зміна правил оплати за електроенергію призведе до її подорожчання. Таку думку експерт висловив в коментарі для golos.ua, зазначивши, що будь-яка модель модернізації ринку передбачає зростання тарифів.

«Чи призведе це до подорожчання електроенергії? Швидше за все, що так. Будь-яка модель модернізації ринку передбачає зростання тарифів. Компанії не мають інших джерел доходів, крім грошей споживача, щоб здійснювати свою діяльність. Наскільки відсотків може подорожчати електроенергія, поки сказати складно», – розповів Землянський.

Водночас, експерт не впевнений чи пройде поділ платіжки з 1 січня. Відповідно до нових правил, споживачеві доведеться платити окремо за електроенергію і окремо компанії, яка її транзитує.

«В Україні для виконання закону про ринок газу, споживачі електроенергії будуть укладати договори на її постачання і на розподіл. Ситуація така ж, як і з облгазами. Тобто підприємства розпадаються на дві складових. На компанію, яка постачає електроенергію і компанію, яка її транзитує», – пояснив Землянський.

Нагадаємо, в Україні вводяться нові правила оплати за електроенергію, відповідно до яких з 1 січня споживачі електроенергії будуть укладати договори на її постачання і на розподіл.

admin