США розглядають можливості нанесення ударів по Ірану, – ЗМІ

У вересні 2018 року Рада національної безпеки США на чолі з радником президента Джоном Болтоном доручила Пентагону розробити список можливих варіантів удару по Ірану.

Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на неназваних посадовців, – передає Громадське.

За даними джерел видання, цей запит викликав занепокоєння в Пентагоні та в Держдепартаменті.

Зазначається, що приводом для цього став обстріл кварталу в Багдаді, в якому розташоване посольство США в Іраку. ЗМІ не висвітлювали широко цю атаку, бо внаслідок неї ніхто не загинув, також не було завдано великої матеріальної шкоди. У США впевнені, що за цією атакою стоять бойовики, пов’язані з Іраном.

Після цієї атаки Болтон провів низку зустрічей, на яких обговорював «рішучу відповідь» на неї. Тоді ж Пентагон отримав запит щодо можливості нанесення ударів по Ірану.

Як повідомляє видання, незрозуміло, чи знає президент Дональд Трамп про цей запит та наскільки серйозні наміри має РНБ.

За даними видання, Пентагон почав роботу над цим планом, проте невідомо, чи отримав вже його Білий дім.

Речник РНБ Гаррет Маркіз не підтвердив і не спростував цю інформацію.

«Ми продовжуємо перегляд статусу наших співробітників після спроб нападу на посольство в Багдаді і консульство в Басрі. Ми розглядаємо повний спектр заходів для забезпечення їхньої безпеки і наших інтересів», – сказав він.

Раніше держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон готовий посилити тиск на Іран.

Президент США Дональд Трамп у травні 2018 року вийшов з ядерної угоди, укладеної його попередником Бараком Обамою, і почав відновлювати санкції проти Тегерану, що стало тяжким ударом по іранській економіці та валюті.