Супрун розповіла, в яких випадках «швидка» приїде на виклик за новими правилами

Слід викликати швидку допомогу тільки тоді, коли температура тіла перевищує 40 градусів, при серцевому болю або проблемах з диханням.

Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю Радіо Свобода.

За її словами, є дуже чіткі причини, чому потрібно викликати «швидку», і коли вона повинна виїжджати.

«Це коли є температура більше 40 градусів, або коли є біль у серці, або проблема дихання і так далі. Те, що було колись, що «швидка» надавала послуги первинної ланки, вже не буде продовжуватися. Швидка допомога має надавати екстрену медичну допомогу. Дуже правильно інколи диспетчери передають це на сімейних лікарів або на службу невідкладних станів. Але насправді потрібно перше подзвонити до свого сімейного лікаря, якщо є температура», – сказала Супрун.

Вона також додала, що у випадках застуди, підвищення температури до 39 градусів, пацієнт повинен дзвонити своєму лікареві і вирішувати всі питання з ним.

«Як є причина, чому лікар повинен приїхати до свого пацієнта, то вони мають домовитися, щоб лікар приїхав. Як лікар може по телефону надати пораду, а як пацієнт може приїхати до самого лікаря, як це потрібно, то вони так і домовляються», – пояснила Супрун.

Нагадаємо, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вимагає, щоб працівників бригад екстреної медичної допомоги під час виїздів захищала поліція.

admin