Томос для України: ПЦУ продовжує перемагати

Колишня православна громада церкви Московського патріархату  Храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії та її священник Ігор Савва приєднались до Православної церкви України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Радіо Свобода“.

У березні минулого року громада вийшла з УПЦ (МП). Процедура приєднання відбулася напередодні.

«Цей період був дуже важливий для нас після того, як наша громада була у Московському патріархаті, ми були представлені самі собі і якраз мали таку можливість утвердитися в основах віри, в своєму виборі, бо ми не просто пішли з Московського патріархату – ми вимушені були піти, бо не були згодні з тим, що там відбувалося. Перед нами постало питання про приєднання до однієї з церков, але побачивши такий потужний, об’єднувальний процес, ми вирішили не поспішати, бо як в будь-якому об’єднувальному процесі, у кожного з суб’єктів є свої інтереси і нам не хотілось приєднуватися до чиїхось інтересів. Ми очікували об’єднання. Так, воно відбулося. Думаю, що не всі проблеми ще вирішені, багато ще буде в майбутньому вирішуватися, але факт звершився – Православна церкви України існує, і нас більш нічого не стримує, щоб стати її частиною», – розповів Савва.

Релігійна громада тимчасово, до поки остаточно не буде сформовано структуру ПЦУ, входитиме до складу єпархії, якою керує митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко). Саме на його ім’я було подано прохання про приєднання громади до Православної церкви України.

Нагадаємо, що причиною рішення про вихід громади з МП стали дії митрополита Луки, який близько року тому відмовився відспівати померлої дитини, яку раніше хрестили у Київському патріархаті.

Відмова священика спровокувала тоді хвилю невдоволення по всій країні. Українці висловлювали свій протест за допомогою флешмобу, приносячи до храмів МП іграшки та поширюючи у соцмережах світлини з хештегом #принеси_ляльку (або: #принеси_куклу).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

admin