Окупанти хочуть конфіскувати майно ПЦУ, а священиків – депортувати, – Епіфаній

Митрополит Епіфаній заявив, що в ОРДЛО бойовики збираються повністю заборонити діяльність Православної церкви України.

Про це йдеться в його заяві, передає прес-служба Церкви.

Він додав, що права вірян порушували там вже давно – відбувалися гоніння, арешти, захоплення храмів. Однак з 1 березня може стати ще гірше.

«Однак, якщо дотепер йшлося про істотне обмеження і порушення прав, то тепер, з 1 березня 2019 р., виникає загроза повної заборони діяльності громад і священослужителів нашої Церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної так званій «ДНР» території», – зазначив митрополит Епіфаній.

Підставою для цього, за його словами, є незаконна вимога до громад «зареєструватися за законами республіки». Така вимога не може бути виконана, адже структура, яка видала такий «закон», ніким не визнається державою.

«У зв’язку з цим вже з 2 березня 36 храмів та приміщень, а також єпархіальний Будинок милосердя, які належать громадам нашої Церкви у окремих тимчасово окупованих районах Донецької області, можуть бути «конфісковані на користь республіки», священики – депортовані», – зазначає митрополит.

Він звернувся до ООН, ОБСЄ, країн гарантів Мінських угод, ЄС та усіх демократичних інституцій із закликом вжити заходи, щоб не допустити цієї ситуації.

admin