Наразі Гройсман не подав заяву на звільнення в секретаріат ВР, – Тимошенко

Президент Володимир Зеленський обрав стратегію розпуску Верховної Ради і це заслуговує на повагу та виконання. Але, якщо прем’єр-міністр Володимир Гройсман не буде звільнений на позачерговій парламентській сесії, він буде змушений продовжувати виконувати свої повноваження, щоб не ставити країну на межу політичної кризи. Хоча наразі він не подав заяви у секретаріат ВР.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Коли у парламенті буде створена нова коаліція, лише тоді можна буде подати нову кандидатуру на посаду прем’єр-міністра. Так, президент України може внести цю кандидатуру, але голосує Верховна Рада. І, звісно ж, перед тим та ж ВР за заявою Володимира Гройсмана мусить звільнити його із займаної посади», – розповіла Тимошенко.

За її словами, якщо парламент не проголосує за звільнення, він буде зобов’язаний працювати на своїй посаді і надалі.

«На позачерговій сесії прем’єр-міністра можна звільнити, але для цього потрібно, щоб заява була подана Гройсманом в секретаріат. На цю хвилину її немає. Далі голова ВР зобов’язаний поставити це питання на голосування. І тільки тоді прем’єр-міністр Володимир Гройсман може піти у відставку», – зазначила вона.

Вона вважає, що зараз не можна втрачати жодного дня. Тому новий президент і ще стара ВР мусили хоча б на декілька місяців створити нову коаліцію, призначити технічний уряд. Але новий президент вирішив діяти по іншому.

«Зеленський обрав іншу стратегію, він розпускає Раду і це заслуговує на повагу і на виконання. Але якщо Гройсман не буде звільнений на позачерговій сесії, він мусить продовжувати виконувати свої повноваження і не ставити країну на межу політичної кризи», – наголосила Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні відбулася зустріч голів фракцій і керівництва ВРУ із Володимиром Зеленським.

Також ще вчора, 20 травня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав президента Володимира Зеленського внести кандидатуру на пост нового прем’єра та міністрів.

admin