Санкції проти «Північного потоку-2» введуть незабаром, – міністр енергетики США

Міністр енергетики США Рік Перрі у вівторок анонсував ухвалення законопроекту про санкції проти компаній-учасниць проекту «Північний потік-2» у «не дуже віддаленому майбутньому».

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на агентство Reuters.

Проти проекту газопроводу «Північний потік-2» виступають США, кілька країн Східної Європи, Скандинавії та Балтики. Вони побоюються, що газогін збільшить залежність Європейського Союзу від російського газу.

«Спротив «Північному потоку-2» все ще дуже жвавий і здоровий у Сполучених Штатах», – сказав Перрі на брифінгу, присвяченому інавгурації Володимира Зеленського в Києві.

«Сенат Сполучених Штатів має намір ухвалити законопроект, Палата представників схвалить його, і він піде до президента, який збирається підписати закон, що накладе санкції на «Північний потік-2», – зазначив Рік Перрі.

Сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз та сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джинн Шейхін підготували законопроект про санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Планується, що обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами.

Йдеться зокрема про дві компанії, які мають контракти на прокладку труб для «Північного потоку-2»: швейцарську Allseas й італійську Saipem.

Пропонується також посилювати тиск на «Газпром» і п’ять компаній-партнерів по «Північному потоку-2»: Uniper і Wintershall з Німеччини, британсько-нідерландську Shell, OMV з Австрії та Engie з Франції.

Власникам компаній і транспорту пропонують заборонити в’їзд в США і заморозити їхні активи.

Nord Stream 2 заявила, що вже інвестувала понад 5,8 млрд євро в планування і будівництво проекту в 10 млрд євро. Вона вже проклала понад 1000 кілометрів трубопроводу, але все ще потребує дозволу Данії.

Читайте також: Без українського транзиту «Газпром» не обійдеться, – експерт

admin