Зеленський і Путін готуються до особистої зустрічі – експерт

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник заявив, що президент Росії Володимир Путін і новообраний президент Володимир Зеленський готуються до особистої зустрічі.

Таку думку експерт висловив в коментарі для golos.ua, зазначивши, що Зеленський висуває Путіну умови, після яких можлива розрядка у відносинах між Україною і Росією.

«Поки інформаційна перестрілка між майбутнім президентом Зеленським і президентом Росії відбувається для того, щоб сконструювати стартові позиції перед особистою зустріччю. Обидві сторони висувають для цього свої умови. У частині паспортизації жителів окупованих територій і майбутнього Донбасу. Зеленський, незважаючи на критику Путіна, налаштований на діалог. Він натякає на те, тільки після повернення Україні кордону, можливий пошук спільного між Києвом і Москвою. Ця риторика не є ворожою», – пояснив Бортник.

На його думку, у зв’язку з обранням нового президента з’явилася надія на розрядку в українсько-російському кризі і відносинах між країнами.

«Про це свідчать багато факторів. «Нафтогаз» і «Газпром» почали переговори, ведеться діалог щодо звільнення українських моряків. Куди це приведе, залежить від особистих зустрічей президентів. Тобто про що вони на них зможуть домовитися», – резюмував експерт.

Нагадаємо, в команді новообраного президента Володимира Зеленського очікують ефективної роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України після запуску Вищого антикорупційного суду.

admin