Зеленський може допомогти пришвидшити запуск Антикорупційного суду, – Красносільська

На зборах суддів Вищого антикорупційного суду було ухвалено рішення про його запуск 5 вересня 2019 року. Але це є величезною проблемою, адже до осені багато старих судів можуть дорозглянути деякі справи, дати виправдальні вироки і, фактично, люди пройдуть повз Антикорупційний суд і залишаться безкарними.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK говорила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Для України зараз є декілька пріоритетних речей, в яких може допомогти новообраний президент. І одним з найпріоритетніших є запуск Вищого антикорупційного суду. Адже, ми також обіцяли і Міжнародному валютному фонду, що у червні цього року його запустимо», – сказала Красносільська.

Натомість, за її словами, відбулися збори Антикорупційного суду і було ухвалено рішення про запуск ВАС на початку вересня 2019 року.

«Незрозуміло, чи запуск суду у вересні є зрадою. Але це точно проблема, бо за майже чотири місяці багато старих судів, насправді, можуть дорозглянути деякі справи, дати виправдальні вироки і, фактично, люди пройдуть повз Антикорупційний суд і залишаться безкарними», – зазначила вона.

Але також вона наголосила, що є і певні технічні проблеми, чому цей суд не може швидко запрацювати. Зокрема, йдеться про побутові нюансами.

«Є проблема з нормальним приміщенням  для роботи Антикорупційного суду, котра також пов’язана із сертифікацією обладнання. І тут президент, якщо захоче, може сприяти вирішенню питання із приміщенням і, відповідно, через свої призначення в Службі безпеки України, скажімо, підштовхнути питання сертифікації обладнання необхідного для роботи Антикорупційного суду. Звичайно, це не пряма відповідальність президента, але певні координаційні та переговорні речі, в тому числі, президент міг би зробити», – вважає Красносільська.

Нагадаємо, cудді Вищого антикорупційного суду під час зборів у вівторок, 7 травня, з третьої спроби обрали головою суду Олену Танасевич. За Олену Танасевич проголосували 23 судді, за Ольгу Саландяк – 10. Водночас 5 суддів не віддали свої голоси за жодного кандидата.

Заступником голови Антикорупційного суду обрали Євгена Крука, за якого проголосували 22 судді.

Також на зборах суддів Вищого антикорупційного суду України ухвалили рішення про початок роботи новоствореного суду 5 вересня 2019 року.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

admin