Микола Томенко: На Парубія чекає 2 роки виправних робіт?

Після Революції гідності, коли в парламеті утворилась більшість (302 депутати), Голова Верховної Ради Гройсман всіляко уникав встановлення сенсорної кнопки, мотивуючи це тим, що він не має достатньо повноважень, а потім, на його думку, система виявилась недосконалою. Цікаво, що з 2015 року подібна система успішно працює в міській раді Києва.

Новий Голова Верховної Ради Парубій продовжив традицію попередників. Зловживаючи владою, він вигадував надумані приводи не встановлювати систему «Рада-3». Проте остання його заява про введення її в дію для депутатів 9 скликання засвідчує той факт, що очільники Верховної Ради попередніх років порушували законодавство. Зокрема їхні дії підпадають підСтаттю 364 Кримінального Кодексу «Зловживання владою або службовим становищем».

Вони були зобов`язані своїм рішенням ввести в дію систему «Рада-3» й забезпечити персональне голосування, передбачене Конституцією, тим більше, що на неї, за різними оцінками, вже було виділено близько 8 млн грн.

В даному випадку, Яценюк повинен понести відпоідальність за освоєння коштів та бездіяльність, таку ж – Гройсман. Але найбільш цинічною виглядає ситуація з Парубієм. Він протягом 3 років обманював депутатів та людей, розповідаючи чому ця система не може працювати. А щойно була закрита сесія і кнопкодави стали непотрібні попередній владі, він дав вказівку встановити систему для нової Верховної Ради.

admin