У ГПУ блокують розслідування справ Майдану в регіонах – Горбатюк

Керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (ГПУ) Сергій Горбатюк заявив про блокування роботи щодо розслідування справ Майдану в регіонах.

Відповідну заяву він зробив в ефірі Громадського.

«Фактично, це розслідування в областях на сьогоднішній день не здійснюється. Велика кількість кримінальних проваджень закрита і закрита безпідставно», – наголосив Горбатюк.

За його словами, це, зокрема, пов’язано із приходом Сергія Кізя на посаду начальника Департаменту ГПУ з організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань.

Він також пояснив, що до повноважень Департаменту спецрозслідувань входило вивчення матеріалів цих проваджень і надання рекомендацій щодо них.

«Саме з приходом того ж самого Кізя вже фактично впродовж останніх півроку, така робота була заблокована. Тобто жодна постанова, незаконна, на нашу думку, де було закрито кримінальне провадження в областях, не була скасована, жодні рекомендації щодо розслідування цих кримінальних проваджень не були виконані і зараз, останнім часом, нам взагалі перестали давати для вивчення ці кримінальні провадження», – підкреслив Горбатюк.

Нагадаємо, місія ООН зробила висновок, що розслідування убивств на Майдані затяжні та неефективні.

admin