В Україні вийде нова книга Олега Сенцова, написана ним у в’язниці

В Україні виходить нова збірка автобіографічних оповідань Олега Сенцова «Маркетер», яку він написав уже в колонії.

Попри те, що Олег Сенцов є політичним в’язнем у РФ і має змогу спілкуватися з рідними та близькими лише листами, які цензурує колонія, він продовжує писати книжки, зазначають у видавництві.

Повідомляється, що книга »Маркетер» – це збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я – звичні складові життя молоді, яка здобуває знання.

За словами виконавчої директорки Українського ПЕН Тетяни Терен, якщо оповідання, що ввійшли до збірки «Жизня», були написані Олегом близько 10 років тому, то тексти для «Маркетера» – це проза, яка вже з’явилася під час його ув’язнення. 

«Неможливо насправді уявити, як можна творити в колонії, але писання для Олега сьогодні є великою підтримкою. Водночас кожна його нова книжка – це можливість нагадати нам і світу не лише про долю Олега, а й про справи всіх українських заручників Кремля. Так література стає сильним інструментом правозахисту», – каже вона.

«Вже 5 років Олег Сенцов перебуває в ув’язненні, – наголошує головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. – Ми знаємо, яке тривале голодування він витримав і не зламався. І те, що у в’язничних стінах він пише прозу – це свідчення великої мужності, сили духу і постійної роботи над собою».

Нагадаємо, український політв’язень, режисер Олег Сенцов отримав премію «Нептун» фестивалю Solidarity of Arts в Польщі. Нагороду вручили сестрі політв’язня Наталії Каплан. 

admin