Лікарі розповіли, яку смертоносну хворобу викликає надмірне забруднення повітря

Забруднення повітря сприяє “старінню” легень і збільшує ризик небезпечного захворювання – хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ).

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Daily Mail.

Дослідження, проведене вченими з Лестерського університету, показало, що вплив забруднюючих речовин, які знаходяться у вихлопних газах і промислових викидах, сприяє розвитку ХОЗЛ. За словами авторів роботи, люди з низькими доходами піддаються більшому ризику, ніж їх більш заможні колеги, навіть якщо у них забруднення повітря однакове. Причину такої різниці дослідники вбачають в поганих умовах проживання, обмеженому доступі до медичних послуг і тривалому впливі забруднення повітря в дитинстві.

“Ми виявили, що люди, які зазнали впливу більш високих рівнів забруднюючих речовин, мали нижчу функцію легень, еквівалентну принаймні року старіння”, – заявила керівник дослідження Анна Ханселл.

ХОЗЛ – захворювання дихальної системи запального характеру, при якому спостерігається зниження функції легень і постійне прогресування патологічного процесу.

Перед цим професор Державного інституту психіатрії Нью-Йорка Стівен Руз під час засідання Американської психіатричної асоціації зазначив, що депресія несе серйозну небезпеку і часто призводить до руйнування судин.

Нагадаємо, газовані напої здатні спровокувати порушення мозкового кровообігу і, як наслідок, призвести до загибелі клітин головного мозку. Всього дві склянки сумнівною “шипучки” на 30% збільшують ризик виникнення інсульту в молодому віці.

Додамо, в 90% випадків інсульт викликають конкретні фактори ризику, яких можна уникнути: хронічні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, куріння, зайва вага, зловживання алкоголем, стрес і недостатня фізична активність. При цьому важливо: не забувати відпочивати, уникати стресових ситуацій, правильно харчуватися і займатися фізичними навантаженнями.

Крім того, вчені в черговий раз розповіли , які продукти провокують інсульт та інфаркт, тому ми розповімо, які продукти не слід вживати щоб уникнути цих страшних хвороб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

admin