Медики розвіяли міф про небезпеку стільникових вишок для здоров’я людей

Робота стільникових вишок не чинить негативного впливу на здоров’я людини.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Internetua”, вишки стільникового зв’язку, розташовані на значній висоті, не шкодять людському здоров’ю.

У мережі є неоднозначні дослідження, за допомогою яких намагаються довести небезпеку стільникових веж.

Наприклад, в Німеччині зв’язали стільникові вишки з раковими захворюваннями. Вчені взяли тисячу пацієнтів і проаналізували, як далеко вони живуть від джерела випромінювання.

Виявилося, в межах 400 метрів від вишки ризик захворіти на рак в три рази вищий, ніж на більшій відстані.

Проте, вони уточнили, що ця вибірка нерепрезентативна: це люди одного віку і з однієї соціального прошарку – імовірна група ризику.

Аналогічне дослідження було в Ізраїлі. З 622 спостережуваних, які жили ближче 350 метрів до вишки, раком захворіли восьмеро людей. А з 1 222 тих, хто жив далі – двоє.

При цьому в Австралії провели зріз за 29 років і з’ясували, що залежності між стільникового інфраструктурою і раком немає.

Стільникові вежі можуть бути автономними або розміщуватися на існуючих конструкціях: деревах, стовпах, будівлях.

Зазвичай їх розташовують на висоті не менше 15-60 метрів, щоб покрити за допомогою них максимальну площу. Вони обмінюються зі смартфонами сигналом в спектрі між мікрохвилями і FM-радіохвилями – таке випромінювання називають неіонізуючим.

Неіонізуюче випромінювання не впливає на структуру клітин в тканинах, тому не може викликати захворювання на рак.

Іонізуюче, навпаки, діє на ДНК. До такого випромінювання відносять рентгенівське, гамма і ультрафіолетове. Воно може стати причиною раку. Але стільникові вишки ніяк з ним не пов’язані.

Коли ви телефонуєте, сигнал відправляється з антени телефону на найближчу стільниковий вишку. Вона призначає йому доступний канал частот, а потім він передається в комутаційний центр, який відправляє його в пункт призначення.

Стільникові оператори не порушують норм. Більш того, найчастіше стільникові вишки розташовані на великій висоті, тому їх сигнал проходить над усіма нами.

Базові станції зазвичай знаходяться за межами досяжності звичайної людини. Дістатися до них можна тільки навмисно.

Коротше кажучи, влаштовувати пікнік десь поруч дійсно не варто. А ось в місті з приводу стільникових веж точно можна не переживати.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що ГМО для нас не є небезпечними. Вся наша їжа розщеплюється ферментами до простих компонентів й утворені частинки ДНК не несуть ніякої інформації.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

admin