Єврокомісія готує нові заходи для боротьби з російською дезінформацією

Європейська комісія до кінця жовтня планує запропонувати пакет заходів для боротьби Євросоюзу з дезінформацією, що надходить ззовні.

Під час дебатів на сесії Європарламенту з приводу іноземного втручання в демократичні процеси Європи, комісар з питань безпеки Джуліан Кінг повідомив, що такі заходи не матимуть нічого спільного із цензурою, повідомляє інформагентство «Інтерфакс-Україна«.

Читайте також: Путінська монархія почала розвалюватись, – журналіст

Мова не йде про те, щоб вказувати, які діячі політичної опозиції хороші, а які погані. Йдеться лише про те, щоб висвітлити політичні дебати, забезпечити систему транспарентності,
– сказав Кінг.

Він наголосив, що обсяг дезінформації з прокремлівських джерел збільшився вдвічі у порівнянні з тим, що було рік тому. Відтак Єврокомісія готує низку заходів, які складуть «кодекс поведінки» ЄС з протидії дезінформації.

Кінг зазначив, що в рамках цього комплексу будуть запропоновані законодавчі акти про політичну рекламу і правила фінансування політичних партій. Також буде посилена координація країн Союзу щодо реагування на дезінформацію і кібератаки.

Депутати парламентської більшості у своїх виступах стверджували, що головне джерело дезінформації та втручання в європейський демократичний процес – це Росія, а також Китай, Іран «і інші авторитарні режими» і навіть «реакційні сили США«.

У свою чергу представники крайніх правих, націоналістичних і популістських партій закликали не шукати зовнішнього ворога в особі Росії та заявляли, що причина їх успіхів на виборах – не «російське фінансування», а зміна настроїв в європейському суспільстві.

Спершу планувалося за підсумками дебатів уже в четвер ухвалити відповідну резолюцію Європарламенту, але згодом голосування по ній перенесено на жовтневу сесію.

admin