Генпродюсер NewsОne Василь Голованов виступив на комітеті ВР з питань свободи слова

Генеральний продюсер телеканалу NewsОne Василь Голованов виступив перед членами комітету Верховної Ради з питань свободи слова.

Насамперед, Голованов подякував народним депутатам за їхню згоду вислухати звернення телеканалу, повідомляє NewsОne.

«Ми неодноразово в ефірі обговорювали питання свободи слова і запрошували представників усіх політичних сил, в тому числі Слуги народу, яка зараз домінує в парламенті», – зазначив він.

З його слів, супутникова ліцензія, яку хочуть забрати у NewsОne, ставить під загрозу існування телеканалу і його роботу.

«А це 419 членів колективу телеканалу NewsОne: журналістів, редакторів, дизайнерів і інших співробітників, які можуть залишитися без роботи. Це 419 осіб, які є патріотами своєї держави, виконують свою роботу і ні в одному моменті не порушили закони України», – пояснив журналіст.

Він нагадав, що Зеленський 16 жовтня підписав зміни в закон про Нацраду з ТБ, якими було продовжено право працювати діючому складу держоргану.

«У мене є сумніви щодо легітимності рішень, прийнятих до цього моменту, оскільки закон зворотної сили не має», – уточнив Голованов.

Генпродюсер також звернувся до народних депутатів і президента України Володимира Зеленського.

«З цього моменту це ваша Нацрада, сьогодні ви підписали цей закон, а тому несете відповідальність за дії членів ради», – підкреслив він.

Голованов уточнив, що під час позапланової перевірки було звернуто увагу лише на висловлювання гостей телеканалу в прямому ефірі.

«Якщо у вас є зауваження з точки зору закону до когось з гостей, то я думаю, що повинні бути претензії до зазначених осіб, а не до телеканалу. А якщо з боку правоохоронців ніяких заяв до гостей каналу немає, то на яких підставах тоді звинувачують в порушенні закону телеканал?», — поцікавився журналіст.

Він підкреслив, що опікується кожним співробітником телеканалу і намагається створити максимально комфортні умови роботи.

«Якщо людина на робочому місці відчуває тиск з боку праворадикалів, які приходять під вікна і влаштовують файершоу, коли є тиск від державної машини у вигляді рішень Нацради та створення тимчасової слідчої комісії, то це все стає цеглою, які не створюють стіну захисту для журналіста, а падають на голову», – резюмував Голованов.

Генпродюсер закликав новий склад Нацради з ТБ переглянути рішення своїх попередників і анулювати позов до суду про позбавлення телеканалу ліцензії.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №2036 про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення і призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Як зазначається, пропонованими до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» змінами передбачається забезпечити безперервність функціонування Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення шляхом надання члену Національної ради права виконувати обов’язки до призначення нового члена і закріплюється обов’язковість одночасного призначення членів Національної ради на всі вакантні посади.

Більше про цей закон можна прочитати тут

 

admin