0

24,5 млн державних гривень – у труби. Як у райцентрі на Черкащині водопровід ремонтуватимуть

У тендері на капітальний ремонт водопровідних мереж у  Звенигородці, що на Черкащині, перемогло Приватне проектно-виробниче підприємство «Агропромбуд», яке має статутний капітал у 100 грн.

В удаваному аукціоні з ним зовсім не торгувалося ПП «Тепломонтажтехсервіс» з удвічі більшим статутним капіталом. Очікувана вартість робіт була 28 млн. грн. Цінова пропозиція переможця є нижчою від неї на майже 3,5 млн. грн.

 

Замовник, Комунальне підприємство “Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради»,  має намір підписати договір на виконання робіт із переможцем тендеру. Розпочати ремонт підрядник має 25 жовтня цього року. Завершити заплановано 31 грудня 2018 року.

Згідно із додатком до технічної документації, за 24,5 млн грн. підрядник має демонтувати старі комунікації та прокласти сучасні.

Оскільки конкуренти зовсім не торгувалися, аукціон, схоже, був формальною процедурою. Упродовж трьох турів вартість робіт в обох підприємств-учасників не змінилася ні на гривню.

ПЕРЕМОЖЕЦЬ І ЙОГО УСПІХИ

Приватне проектно-виробниче підприємство «Агропромбуд» засноване у Черкасах 19 років тому. Має статутний капітал – 100 грн. Бенефіціаром підприємства є Вакуленко Олександр Васильович. У 1998 році керівником «Агропромбуду» був Величко Василь Федорович. Основний вид діяльності фірми — «будівництво житлових і нежитлових будівель». На підприємстві працює 16 співробітників, сім із яких входять до його адміністративного складу.
У відповідній довідці переможець вказує, що не залучатиме підрядника.

Згідно з документацією, з необхідної для «свіжого» підряду власної техніки «Агропромбуд» має лише екскаватора 2008 року випуску.

Оскільки цього не достатньо для належного виконання робіт, переможець орендуватиме техніку у колег. До прикладу, автогрейдер та три дорожних котки, — згідно з відповідним договором, який є чинним до 31.12. 2017 року (а роботи, як відомо, мають бути виконаними до кінця 2018 року), він позичить за гроші у Звенигородського ФОП Карапетян Мушиг Славікович.

До речі, цей ФОП наприкінці 2016 року отримав підряд від міської ради Звенигородки на 25,5 тис. грн. на поточний ремонт 128 м2 дороги, де цьогоріч мають почати прокладати каналізацію.

Ще 12 одиниць техніки, потрібної для капітального ремонту звенигородських водопровідних мереж, — екскаватор, автовишки, крани, навантажувачі та ін., «Агропромбуд» орендуватиме в ТОВ «МП-Арсенал». Договір з ним вступив у дію ще у квітні 2016 року і є чинним до кінця 2017 року. Як ми вже писали, «МП-Арсенал» нещодавно отримав прогнозовану перемогу в тендері на ремонт згорілого Черкаського драмтеатру за 50 млн. грн

Відгук на роботи «Агропромбуду» надав Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА. Згідно з цим документом та договором будівельного підряду, минулого року у Звенигородці ПП доволі успішно освоїло 823 тис. грн. на капремонт водонапірної каналізації.

Відповідно до розрахунків та висновків Громадської антикорупційної експертизи результатів державних тендерів в Україні, цьогорічна угода підприємства має ознаки сумнівної якості.

Як свідчить фінансовий аналіз діяльності ППВП «Агропромбуд» протягом останніх семи років, підряд на капітальний ремонт водопровідних мереж у м. Звенигородка — найдорожчий в історії цього підприємства:

  • у 2010 році на держтендерах воно освоїло 5 млн грн.,
  • у 2011році — 0, 9 млн грн.,
  • у 2015 – 1,8 млн грн.,
  • у 2016 – 2 млн грн.

Цього року на ремонтах міських шкіл Черкас та реконструкції аварійної ділянки напірного колектора у м. Звенигородка підприємство заробило 3,8 млн. грн.

скрін з youcontrol.com.ua

Також відомо, що у листопаді 2005 року на підставі проведеного тендеру між виконавчим комітетом Канівської міської ради та приватним малим підприємством «Інтербуд» було укладено договір підряду на проектні та будівельно-монтажні роботи зі спорудження Шевченківського культурного центру у Каневі (Черкаська область). Будівництво розтягнулося на десятиліття. Одним із субпідрядників на цьому об’єкті було ППВП «Агропромбуд». У 2014 році правоохоронні органи виявили завищення вартості робіт на будівництві на мільйони гривень. Тоді прокуратура області клопотала у суді про вилучення у рамках кримінального провадження документації «Агропромбуду». Слідчий суддя Соснівського райсуду Черкас знайшов підстави задовольнити клопотання. Відомо також, що досі ця справа не передана до суду, а культурний центр ось уже четвертий рік стоїть пусткою.

Нині місцева влада Канева знову шукає кошти на завершення будівництва Шевченківського центру та облаштування території довкола нього. Об’єкт включили до «Проекту програми розвитку туризму в м. Канів на 2017-2020 роки».

КОНКУРЕНТ?

ПП «Тепломонтажтехсервіс», згідно з даними аналітичної системи YouControl, засноване у Черкасах вісім років тому. Його бенефіціарами є Воскресенський Олексій Сергійович та Онішко Владислав Вікторович. Статутний капітал підприємства – 200 грн. Фінансові успіхи підприємства не такі гучні, як у конкурента у цьому аукціоні – усього 532 тис. грн., виграні у 2016 році у держтендерах. Відповідно до інформаційної довідки, наданої у складі тендерної документації, у ПП «Тепломонтажтехсервіс» трудяться сім працівників, три з яких мають адміністративні функції.

До того ж Владислав Онішко, згідно з даними аналітичної системи YouControl, є керівником ПП «Діагностика — Центр».

Як бачимо, саме це приватне підприємство надало позитивний відгук про роботу ПП «Тепломонтажтехсервіс».

ЧИ ВРЯТУЮТЬ МІСТО НОВІ ТРУБИ?

Як ми вже повідомляли,  водопровід у Звенигородці проклали більше півстоліття тому. Ледь не щоденно комунальникам доводиться латати пориви на старезних комунікаціях.  До того ж якість питної води  у Звенигородці не відповідає держстандартам.

Як ми зазначали, на це впливає стан річки Гнилий Тікич, з якої КП здійснює водозабір. Щоб виправити ситуацію та у подальшому ефективно використовувати відремонтований водопровід, треба прочистити водойму.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *