0

Дивани: види та особливості

Кожному будинку або квартирі потрібен диван, адже цей предмет меблів здатен стати центром відпочинку і дозвілля вдень, а в разі необхідності перетвориться на зручне спальне місце. Але велика кількість типів конструкції і форм у роздрібних магазинах можуть налякати потенційного покупця. Цей текст допоможе йому підійти до питання вибору підготовленим

Дивани: види та особливості

Універсальність дивана

Перша дія перед покупкою м’яких меблів — визначити необхідність у трансформації. Буде він просто диваном, чи зможе перетворюватися на ліжко. Відповідно, вони будуть ділитися на:

– нерозкладні

– розкладні

Дивани без можливості трансформації частіше застосовуються не вдома, а десь в офісі та інших місцях, де не передбачається ночівля, навіть теоретично. Наприклад, у магазині або фойє готелю. Диван нерозкладний сприяє невеликій економії за рахунок відсутності механізму трансформації. Ще це дозволяє виробникам простіше експериментувати з формами, оскільки не потрібно більшу частину виробу виділяти під механізм, що не використовується. Звідси випливає ще одна перевага — компактність.

Але для «житлового фонду» природно краще підходить розкладний диван, навіть якщо господарі квартири або будинку не планують тут регулярний сон. Як мінімум можна створити місце для родичів, які  приїхали в гості або друзів, які затрималися за приємною вечірньою розмовою.

А для малогабаритних квартир — розкладний диван може стати порятунком як раз завдяки можливості до трансформації, адже в теорії можна придбати два предмета за ціною одного, що дозволяє перетворювати єдину кімнату в приміщення за призначенням. Вдень це вітальня, а ввечері — спальня.

Дивани: види та особливості

Тип трансформації дивану

Залежно від способу перетворення на ліжко (і назад) дивани поділяються на такі категорії:

1) Розкладні;

Сюди відносять такі типи трансформації як «книжка» і «клік-кляк». По суті диван складається з двох половин, одну з яких необхідно підняти до характерного звуку, що позначає перехід з режиму ліжка в сидячий диван і навпаки. Такий варіант досить компактний порівняно з іншими типами трансформації.

До недоліків такої конструкції відносять неможливість присунутися впритул до стіни. Перед кожним розкладанням дивана в ліжко його доведеться трохи відсувати для створення запасу простору. Крім того — між двома половинками конструкції може розташовуватися відчутна щілина, а перед покупкою необхідно перевірити, щоб дві половини розташовувалися на одному рівні і утворювали кут 180 градусів, інакше хтось буде скочуватися до центру під час сну.

2) Викатні;

Найбільш відомі представники цього виду трансформації: «дельфін» і «єврокнижка». В даному випадку додаткова секція висувається для створення ліжка, а диванна спинка залишається на місці.

Цей спосіб може забезпечити відносно рівну спальну поверхню, але він більш громіздкий, якщо порівнювати з розкладними диванами.

3) Ті, що розгортаються;

У цю категорію записують різнотипні розкладачки. Складений у декілька прийомів матрац ховається в надрах дивана, а коли виникне необхідність, його можна розгорнути разом з металевим каркасом.

Зручність сну залежить від якості матраца, він може бути, як ортопедичним, так і самим простим і тонким, де не можна рекомендувати регулярний відпочинок. Серед недоліків таких конструкцій виділяють меншу міцність, особливо якщо він призначається для сну людей з великою масою.

Форма дивна

Залежно від форми, дивани можуть бути:

– прямі

– кутові

– модульні

Найбільш поширений тип — прямі дивани. У нас вони за традицією встановлюються біля стінки для максимально ефективного використання простору, хоча в американських фільмах і серіалах майже завжди його ставлять посеред кімнати і використовують, як спосіб зонування приміщення. Прямий диван зручний можливістю розташувати його де-завгодно.

Дивани: види та особливості

Кутові дивани — навпаки, вимагають ґрунтовного планування місця установки. Якщо вірно продумати розташування меблів у кімнаті — можна створити величезну зону відпочинку, яка ввечері може перетворитися на величезне ложе. Але кутовий диван за рахунок громіздкості важко вписується у вже існуючий інтер’єр, якщо там нічого не міняти під новий предмет меблів.

Дивани: види та особливості

Менш поширені модульні дивани, але у них є унікальна властивість, яка дозволить ледь не щодня змінювати конфігурацію свого житла, радуючи різноманітністю.

Виріб складається з декількох блоків, які можна використовувати окремо або об’єднати у великій сидячий диван або величезне спальне місце. Навіть більше, у деяких моделей є можливість зібрати кілька модульних конструкцій з доступного набору елементів. Наприклад, два ліжка або пару невеликих канапок. Може вписатися в будь-яке приміщення, навіть розмістити різні елементи модульних диванів не в одному приміщенні.

Але тут все залежить від конкретної моделі і функціональності, подарованої виробником. При оцінці певного дивана (не обов’язково модульного), необхідно прикинути, як він буде виглядати у вас вдома та варіанти його використання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *