0

Головні новини 5 лютого: відсторонення Супрун, держзрада Медведчука

Окружний адміністративний суд Києва відсторонив з посади виконувачку обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом державної зради проти Віктора Медведчука. У Парижі в одній із багатоповерхівок сталася пожежа, внаслідок чого щонайменше 8 осіб загинули. Такими були головні новини вівторка, 5 лютого, в Україні та світі.

Супрун – більше не очолює МОЗ

Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив заяву нардепа від «Радикальної партії» Ігора Мосійчука та заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. Відповідне рішення ухвалив суддя суду Сергій Каракашьян.

Читайте також: Мосійчук проти Супрун: чому міністру заборонили працювати та чим це може завершитись

Відповідно до ухвали суду, Супрун відсторонили, оскільки та виконувала обов’язки міністра охорони здоров’я з «ознаками очевидної протиправності» упродовж більше ніж одного місяця після того, як вона зайняла цю посаду (з 27 липня 2016 року).

Водночас суд встановив, що поза межами цього терміну перший заступник міністра охорони здоров’я України може виконувати виключно ті повноваження очільника МОЗ, які йому надано за дорученням вищезазначеного міністра. Станом на час ухвалення рішення щодо Супрун, суд не отримав доказів щодо прийняття такого розпорядчого документу.

Окрім того суд врахував докази позивача про те, що у 2015 році Уляна Супрун отримала громадянство України та, водночас, досі перебуває у іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до Закону України «Про громадянство України» в Україні існує єдине громадянство,
– наголосили в суді.

Додамо, що Підтримку Уляні Супрун вже висловили уряд на чолі з Володимиром Гройсманом – вони домагатимуться скасування рішення щодо відсторонення Супрун, а також президент Петро Порошенко.

«Як Президент коментувати рішення суду за законом не маю права. Перша інстанція ще не зазнала судової реформи. Хочу нагадати, що питання громадянства стосується виключної компетенції президента. Наголошую: Уляна Супрун – громадянка України відповідно до указу про надання їй громадянства України, який я підписав», – заявив гарант.

За словами адвоката Ростислава Кравця, хоча суд уже прийняв ухвалу про забезпечення позову щодо відсторонення Супрун, однак спор по суті ще не розглядався.

«Ухвалу може бути пред’явлено до виконання до відповідної виконавчої служби до 5 лютого 2022 року. Тому що саме виконання рішень покладається на виконавчу службу, а коли мовиться про такі спори, то на державну», – розповів юрист.

Уляна Супрун має право оскаржити рішення в апеляційному суді протягом 15 днів.

Детальніше з біографією Уляни Супрун Ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Хто така Уляна Супрун: дивіться відео 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *