0

Окупанти хочуть конфіскувати майно ПЦУ, а священиків – депортувати, – Епіфаній

Митрополит Епіфаній заявив, що в ОРДЛО бойовики збираються повністю заборонити діяльність Православної церкви України.

Про це йдеться в його заяві, передає прес-служба Церкви.

Він додав, що права вірян порушували там вже давно – відбувалися гоніння, арешти, захоплення храмів. Однак з 1 березня може стати ще гірше.

«Однак, якщо дотепер йшлося про істотне обмеження і порушення прав, то тепер, з 1 березня 2019 р., виникає загроза повної заборони діяльності громад і священослужителів нашої Церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної так званій «ДНР» території», – зазначив митрополит Епіфаній.

Підставою для цього, за його словами, є незаконна вимога до громад «зареєструватися за законами республіки». Така вимога не може бути виконана, адже структура, яка видала такий «закон», ніким не визнається державою.

«У зв’язку з цим вже з 2 березня 36 храмів та приміщень, а також єпархіальний Будинок милосердя, які належать громадам нашої Церкви у окремих тимчасово окупованих районах Донецької області, можуть бути «конфісковані на користь республіки», священики – депортовані», – зазначає митрополит.

Він звернувся до ООН, ОБСЄ, країн гарантів Мінських угод, ЄС та усіх демократичних інституцій із закликом вжити заходи, щоб не допустити цієї ситуації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *