0

Клімкін: Путін поверне моряків найближчим часом

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін упевнений, що президент РФ Володимир Путін поверне 24 українських моряків уже найближчим часом.

Про це Клімкін розповів в ефірі ATR.

«Я впевнений, що звільнять. При чому – найближчим часом. Для Путіна важливо вирішити це питання. У контексті наступного саміту Великої сімки, у контексті того, що будуть зустрічі щодо Донбасу.  Можливо, у нормандському форматі, можливо – якось інакше», – сказав він він.

За словами глави МЗС, Путіну важливо, аби у Європі було все менше прихильників санкцій проти Росії, і тому він «буде бити на кінець року».

Клімкін зауважує, що справа у політичних преференціях самого Путіна, а не в обміні полоненими.

«Та йому абсолютно паралельно, хто тут сидить. Його цікавить отримання кращої позиції, підняття ставок. Він хлопців використовує як розмінну монету, ніяк інакше», – додав він.

Дипломат пояснює, що кінцевою метою президента РФ є не тільки зняття санкцій, а й свобода дій щодо України.

«Кінцева мета – не тільки санкції, а й визнання Росії як країни, яку потрапляє у «нормальність», а друге – свобода дій для нього в Україні, можливість діяти на розкол, на федералізацію», – зазначив Клімкін.

Нагадаємо, комітет МЗС проголосував за тимчасове припинення роботи української делегації у ПАРЄ до рішення Венеційської комісії. 

Уночі на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи без обмежень права голосу.

Пізніше Польща і Естонія розкритикували рішення ПАРЄ щодо повернення Росії без жодних санкцій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *