0

Роботи збудували будинок у Швейцарії

У швейцарському місті Дюбендорф на верхівці будівлі NEST звели незвичайну будівлю. Основними її “будівельниками” були не люди, а роботи.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Pragmatika.Media.

Будинок площею 200 метрів квадратних є результатом тривалої співпраці між дослідниками-професорами з ETH Zurich та експертами в галузі будівництва і фахівцями з планування.

Будинок-демонстратор унікальний тим, що доводить можливість використання цифрових процесів у будівництві, нові можливості, які вони надають, особливо в енергоефективності та інноваціях.

Роботи збудували будинок у Швейцарії

Розробники із Цюрихського політехнікуму працювали над тим, аби зробити будівництво більш стійким і ефективним за допомогою цифрових технологій і водночас створити нові можливості дизайну для дому.

До прикладу, нова технологія будівництва Mesh Mold поєднує в собі дві традиційно розділені функції опалубки і армування. Цим процесом керувала роботизована система – спершу з високою точністю була виготовлена модель сталевої сітки, яку потім заповнили бетоном.

Роботи збудували будинок у Швейцарії

Ще одним роботом, який працював на цьому будівельному був In-situ Fabricator – він був призначений для виготовлення будівельних елементів на місці. Завдяки вбудованій системі навігації та датчиків він міг без труднощів самостійно орієнтуватись на будмайданчику.

Такий робот-“різноробочий” виконував завдання, які могли загрожувати життю чи здоров’ю, якби їх виконувала людина.

За допомогою 3D-принтера з високою роздільною здатністю були сформовані збірні стельові плити. На етапі друку такі технології будівництва, як освітлення та акустика, вже можуть бути інтегровані в будівельні елементи.

Роботи збудували будинок у Швейцарії

Тривимірна робототехнічна конструкція високоінтегрованих елементів з деревини розширює можливості геометричного дизайну збірних конструкцій і зводить до мінімуму зусилля, пов’язані зі встановленням окремих елементів.

Збір дерев’яних конструкцій-скелетів та їхнє виготовлення також відбувається “руками” роботів.

Роботи збудували будинок у Швейцарії

Керувати “розумним” будинком можна з єдиної системи DigitalSTROM. Ця платформа дозволить керувати усіма елементами будинку незалежно від виробника: аналогові технології, IP-пристрої, аудіо- та мультимедійні програми, технології будівництва, сенсори тощо.

Нагадаємо, китайські дослідники, використовуючи 3D-біодрук, створили “живу” штучну кісткову тканину. Вона сприяє продукуванню нових клітин організму.

А у США компанія Defense Distributed презентувала свою нову розробку – оновлену версію програмного забезпечення для 3D-принтерів Ghost Gunner 2. Продукт дозволяє виготовляти рамки пістолетів без зазначення серійного номера. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *